  • RHSN12A103K0A2H01B
RHSN12A103K0A2H01B
advertisement
Manufacturer No:
RHSN12A103K0A2H01B
HK JDW NO:
535-RHSN12A103K0A2H01B
Description:
RHS 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% XAN 0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm -55°C~175°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 14379
Step5Bar-code shipping tag
RHSN12A103K0A2H01B
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    XAN
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm