  • RHEL81H225K2M1H03A
RHEL81H225K2M1H03A
advertisement
Manufacturer No:
RHEL81H225K2M1H03A
HK JDW NO:
535-RHEL81H225K2M1H03A
Description:
RH 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.217Lx0.124W 5.50mmx3.15mm -55°C~150°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 14537
Step5Bar-code shipping tag
RHEL81H225K2M1H03A
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.124W 5.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm