  • RHDL81H335K3M1C03A
RHDL81H335K3M1C03A
advertisement
Manufacturer No:
RHDL81H335K3M1C03A
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-RHDL81H335K3M1C03A
Package:
Radial
Description:
RH 3.3μF Ceramic Capacitor 10% -40/+15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 14898
Step5Bar-code shipping tag
RHDL81H335K3M1C03A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    RH
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -40/+15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X8L
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2420
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    7.493mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    5.5mm