  • RH05221R0FS03
RH05221R0FS03
advertisement
Manufacturer No:
RH05221R0FS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RH05221R0FS03
Package:
Datasheet:
Description:
Res Wirewound 221 Ohm 1% 10W 15ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RH05221R0FS03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    221Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    5W
  • Height
    8.9mm
  • Length
    28.5mm