  • RGA470M2CBK1325G
RGA470M2CBK1325G
advertisement
Manufacturer No:
RGA470M2CBK1325G
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-RGA470M2CBK1325G
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% Bulk 295mA 5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
RGA470M2CBK1325G
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    160V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Ripple Current
    295mA
  • Dissipation Factor
    0.12 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Current - Leakage
    3μA
  • Length
    25mm