  • RGA221M1CBK-0811G
RGA221M1CBK-0811G
advertisement
Manufacturer No:
RGA221M1CBK-0811G
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-RGA221M1CBK-0811G
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 215mA 3.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
RGA221M1CBK-0811G
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Ripple Current
    215mA
  • Dissipation Factor
    0.16 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Current - Leakage
    3μA
  • Length
    11.5mm