  • RG3216N-2493-B-T5
RG3216N-2493-B-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG3216N-2493-B-T5
HK JDW NO:
740-RG3216N-2493-B-T5
Datasheet:
RG3216N-2493-B-T5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 249kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG3216N-2493-B-T5
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    249kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm