  • RG3216L-681-L-T05
RG3216L-681-L-T05
advertisement
Manufacturer No:
RG3216L-681-L-T05
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RG3216L-681-L-T05
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RG3216L-681-L-T05
Description:
RG Series, Thin Film, 680Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.01%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RG3216L-681-L-T05
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RG
  • Published
    2008
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm