  • RG2012P-432-B
RG2012P-432-B
advertisement
Manufacturer No:
RG2012P-432-B
HK JDW NO:
740-RG2012P-432-B
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 4.3kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
RG2012P-432-B
  • Tolerance
    0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    4.3kOhm
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • HTS Code
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Size Code
    0805
  • Rated Temperature
    70°C