  • RG1608P-1331-W-T1
RG1608P-1331-W-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG1608P-1331-W-T1
HK JDW NO:
740-RG1608P-1331-W-T1
Datasheet:
RG1608P-1331-W-T1
Description:
RG Series, Thin Film, 1.33kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG1608P-1331-W-T1
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.33kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    1.6002mm