  • RG1005V-1020-P-T1
RG1005V-1020-P-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG1005V-1020-P-T1
HK JDW NO:
740-RG1005V-1020-P-T1
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RG1005V-1020-P-T1
Description:
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 102Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.02%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG1005V-1020-P-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    102Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    30mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm