  • RF1111X123K500KX102T
RF1111X123K500KX102T
advertisement
Manufacturer No:
RF1111X123K500KX102T
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-RF1111X123K500KX102T
Package:
1111 (2828 Metric)
Description:
0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
RF1111X123K500KX102T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.012μF
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm