  • RER225-63/18/2TDO
RER225-63/18/2TDO
advertisement
Manufacturer No:
RER225-63/18/2TDO
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-RER225-63/18/2TDO
Package:
Datasheet:
RER225-63/18/2TDO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RER225-63/18/2TDO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    2.4lbs 1.1kg
  • Material - Blade
    Plastic, Fiberglass Reinforced
  • Operating Temperature
    -4~131°F -20°C~55°C
  • Series
    RER225TD, S-Force
  • Size / Dimension
    Round - 225mm Dia
  • Feature
    PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Power (Watts)
    163W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Lifetime @ Temp
    52500 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3300 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    942.4 CFM (26.39m3/min)
  • Voltage Range
    36V~72VDC