  • RER120-26/14/2T
RER120-26/14/2T
advertisement
Manufacturer No:
RER120-26/14/2T
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-RER120-26/14/2T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RER120-26/14/2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    430g
  • Material - Blade
    Plastic, Fiberglass Reinforced
  • Series
    RER120T
  • Size / Dimension
    Round - 120mm Dia
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Additional Feature
    BODY MATERIAL: GLASS FILLED PLASTIC
  • Construction
    CENTRIFUGAL
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    60°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Speed
    6100 rpm
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    222 CFM
  • Noise
    82 dB
  • Thermal Support Device Type
    DC BLOWER
  • Rated Power
    78W
  • Life Expectancy
    92500 h
  • Diameter
    120mm
  • Height
    54mm