  • REC6-1205DRW/R8/C
REC6-1205DRW/R8/C
advertisement
Manufacturer No:
REC6-1205DRW/R8/C
HK JDW NO:
655-REC6-1205DRW/R8/C
Package:
24-DIP Module, 9 Leads
Datasheet:
REC6-1205DRW/R8/C
Step5Bar-code shipping tag
REC6-1205DRW/R8/C
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 9 Leads
  • Weight
    14g
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE REC6/R (6W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-T9
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    8kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    500mA
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    500mA 500mA
  • Output Current
    500mA
  • Output Power
    6W
  • Max Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 2
  • Total Power Output-Max
    6W
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    10.2mm