  • REC5-053.3SRW/H2/A/M
REC5-053.3SRW/H2/A/M
advertisement
Manufacturer No:
REC5-053.3SRW/H2/A/M
HK JDW NO:
655-REC5-053.3SRW/H2/A/M
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC5-053.3SRW/H2/A/M
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 8 Leads
  • Weight
    13g
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE REC5 (5W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • JESD-30 Code
    R-MDIP-T8
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    9V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    1A
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Output Current
    1A
  • Output Power
    5W
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Nominal Input Voltage
    5V
  • Height
    10.2mm