  • REC3-483.3SRWZ/H6/A/CTRL
REC3-483.3SRWZ/H6/A/CTRL
advertisement
Manufacturer No:
REC3-483.3SRWZ/H6/A/CTRL
HK JDW NO:
655-REC3-483.3SRWZ/H6/A/CTRL
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC3-483.3SRWZ/H6/A/CTRL
  • Voltage - Isolation
    6kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    900mA
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    900mA
  • Output Power
    3W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Total Power Output-Max
    2.97W
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    10.2mm
  • Width
    20.3mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    24-DIP Module, 8 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE REC3-SRW (3W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
    ITE (Commercial), Medical
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    79%