  • REA221M1CBK-0611
REA221M1CBK-0611
advertisement
Manufacturer No:
REA221M1CBK-0611
HK JDW NO:
3891-REA221M1CBK-0611
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 260mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
REA221M1CBK-0611
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Ripple Current
    260mA