  • RDER73A682K3M1C11A
RDER73A682K3M1C11A
advertisement
Manufacturer No:
RDER73A682K3M1C11A
HK JDW NO:
535-RDER73A682K3M1C11A
Description:
6.8nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 1084
Step5Bar-code shipping tag
RDER73A682K3M1C11A
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    7.493mm
  • Length
    5.5118mm
  • Width
    3.9878mm