  • RDER72J102K2K1C11B
RDER72J102K2K1C11B
advertisement
Manufacturer No:
RDER72J102K2K1C11B
HK JDW NO:
535-RDER72J102K2K1C11B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
RDE 1nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 16108
Step5Bar-code shipping tag
RDER72J102K2K1C11B
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    3.15mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Size Code
    2012
  • Voltage
    630V
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height
    3.15mm
  • Height Seated (Max)
    5.0038mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.5mm