  • RDER72E333K2M1H03A
RDER72E333K2M1H03A
advertisement
Manufacturer No:
RDER72E333K2M1H03A
HK JDW NO:
535-RDER72E333K2M1H03A
Description:
RDE 0.033μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.124W 5.50mmx3.15mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2243
Step5Bar-code shipping tag
RDER72E333K2M1H03A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.124W 5.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    5.5118mm
  • Width
    3.1496mm