  • RDER72E102K1M1H03A
RDER72E102K1M1H03A
advertisement
Manufacturer No:
RDER72E102K1M1H03A
HK JDW NO:
535-RDER72E102K1M1H03A
Description:
RDE 1000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1985
Step5Bar-code shipping tag
RDER72E102K1M1H03A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    1812
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.15mm