  • RDER72A474K1S1C03A
RDER72A474K1S1C03A
advertisement
Manufacturer No:
RDER72A474K1S1C03A
HK JDW NO:
535-RDER72A474K1S1C03A
Description:
RDE 0.47μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 10666
Step5Bar-code shipping tag
RDER72A474K1S1C03A
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2012
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.15mm