  • RDER72A333K1K1H03B
RDER72A333K1K1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RDER72A333K1K1H03B
HK JDW NO:
535-RDER72A333K1K1H03B
Description:
RDE 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 945
Step5Bar-code shipping tag
RDER72A333K1K1H03B
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Composition
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    1812
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.15mm