  • RDER71H103K0K1C03B
RDER71H103K0K1C03B
advertisement
Manufacturer No:
RDER71H103K0K1C03B
HK JDW NO:
535-RDER71H103K0K1C03B
Package:
Radial
Description:
RDE 10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 16863
Step5Bar-code shipping tag
RDER71H103K0K1C03B
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    No
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    4mm