  • RDE5C1H8R0D0M1H03A
RDE5C1H8R0D0M1H03A
advertisement
Manufacturer No:
RDE5C1H8R0D0M1H03A
HK JDW NO:
535-RDE5C1H8R0D0M1H03A
Description:
RDE 8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 17872
Step5Bar-code shipping tag
RDE5C1H8R0D0M1H03A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Capacitance
    8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    4mm
  • Width
    2.5mm