  • RCWE1020R226FKEA
RCWE1020R226FKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCWE1020R226FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RCWE1020R226FKEA
Package:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet:
RCWE1020R226FKEA
Description:
RCWE Series, Thick Film, 226mOhms, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCWE1020R226FKEA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Wide 2010 (5025 Metric), 1020
  • Supplier Device Package
    1020
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RCWE
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    226mOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    5.0038mm