  • RCS2012F1183CS
RCS2012F1183CS
advertisement
Manufacturer No:
RCS2012F1183CS
HK JDW NO:
703-RCS2012F1183CS
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
RCS Series, Thick Film, 118kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS2012F1183CS
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    RCS
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    118kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.66mm