  • RCS1608F6342CS
RCS1608F6342CS
advertisement
Manufacturer No:
RCS1608F6342CS
HK JDW NO:
703-RCS1608F6342CS
Description:
RCS Series, Thick Film, 63.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS1608F6342CS
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    63.4kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm