  • RCS1608F4320CS
RCS1608F4320CS
advertisement
Manufacturer No:
RCS1608F4320CS
HK JDW NO:
703-RCS1608F4320CS
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
RCS Series, Thick Film, 432Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS1608F4320CS
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    432Ohms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm