  • RCS1005F66R5CS
RCS1005F66R5CS
advertisement
Manufacturer No:
RCS1005F66R5CS
HK JDW NO:
703-RCS1005F66R5CS
Description:
RCS Series, Thick Film, 66.5Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS1005F66R5CS
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    66.5Ohms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm