  • RCR108DNP-220M
RCR108DNP-220M
advertisement
Manufacturer No:
RCR108DNP-220M
HK JDW NO:
738-RCR108DNP-220M
Datasheet:
RCR108DNP-220M
Step5Bar-code shipping tag
RCR108DNP-220M
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Max DC Current
    2A
  • Frequency - Self Resonant
    17MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Height
    8.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2005
  • Series
    RCR-108D
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Shielding
    NO
  • Current Rating
    2A
  • Lead Length
    3.5mm
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    22μH