  • RCMS0557R60FHS14
RCMS0557R60FHS14
advertisement
Manufacturer No:
RCMS0557R60FHS14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RCMS0557R60FHS14
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 57.6Ohm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCMS0557R60FHS14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    57.6Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Diameter
    3.65mm
  • Length
    10.2mm