  • RCE5C2A182J1K1H03B
RCE5C2A182J1K1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RCE5C2A182J1K1H03B
HK JDW NO:
535-RCE5C2A182J1K1H03B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
RCE 1800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 325
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RCE5C2A182J1K1H03B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    1800pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    4mm
  • Width
    2.5mm