  • RC6432J221CS
RC6432J221CS
advertisement
Manufacturer No:
RC6432J221CS
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-RC6432J221CS
Package:
2512
Datasheet:
RC6432J221CS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 220Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 15383
Step5Bar-code shipping tag
RC6432J221CS
  • Package / Case
    2512
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C