  • RC6432F1583CS
RC6432F1583CS
advertisement
Manufacturer No:
RC6432F1583CS
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-RC6432F1583CS
Package:
2512
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 158kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 4352
Step5Bar-code shipping tag
RC6432F1583CS
  • Package / Case
    2512
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    158kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C