  • RC55LF-D-50K-B-B
RC55LF-D-50K-B-B
advertisement
Manufacturer No:
RC55LF-D-50K-B-B
Manufacturer:
TT Electronics
HK JDW NO:
850-RC55LF-D-50K-B-B
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 336
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RC55LF-D-50K-B-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    50kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    250mW
  • Length
    7.2mm