  • RC5025J510CS
RC5025J510CS
advertisement
Manufacturer No:
RC5025J510CS
HK JDW NO:
700-RC5025J510CS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 51Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 12904
Step5Bar-code shipping tag
RC5025J510CS
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Power Rating
    667mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.67W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C