  • RC3216F3R48CS
RC3216F3R48CS
advertisement
Manufacturer No:
RC3216F3R48CS
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-RC3216F3R48CS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 3.48Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 11234
Step5Bar-code shipping tag
RC3216F3R48CS
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3.48Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C