  • RC12JT7R50
RC12JT7R50
advertisement
Manufacturer No:
RC12JT7R50
HK JDW NO:
762-RC12JT7R50
Datasheet:
RC12JT7R50
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 7.5Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Composition,
Step5Bar-code shipping tag
RC12JT7R50
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.142Diax0.374L 3.60mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    7.5Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    3.6mm