  • RC1206FR-13113KL
RC1206FR-13113KL
advertisement
Manufacturer No:
RC1206FR-13113KL
HK JDW NO:
898-RC1206FR-13113KL
Package:
1206
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 113kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC1206FR-13113KL
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    113kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C