  • RC0805FR-105R11L
RC0805FR-105R11L
advertisement
Manufacturer No:
RC0805FR-105R11L
HK JDW NO:
898-RC0805FR-105R11L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 5.11Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0805FR-105R11L
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    5.11Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C