  • RC07GF101J
RC07GF101J
advertisement
Manufacturer No:
RC07GF101J
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-RC07GF101J
Description:
100Ohm, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
RC07GF101J
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Carbon Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    250mW
  • Length
    6.4mm