  • RC0603JR-1075RL
RC0603JR-1075RL
advertisement
Manufacturer No:
RC0603JR-1075RL
HK JDW NO:
898-RC0603JR-1075RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 75Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0603JR-1075RL
    Tin
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR, Paper, 10 Inch
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C