  • RC0603FR-133M65L
RC0603FR-133M65L
advertisement
Manufacturer No:
RC0603FR-133M65L
HK JDW NO:
898-RC0603FR-133M65L
Step5Bar-code shipping tag
RC0603FR-133M65L
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3.65MOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C