  • RC0603FR-071K05L
RC0603FR-071K05L
advertisement
Manufacturer No:
RC0603FR-071K05L
HK JDW NO:
898-RC0603FR-071K05L
Datasheet:
RC0603FR-071K05L
Description:
Quantity:
In Stock : 14287
Step5Bar-code shipping tag
RC0603FR-071K05L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.05kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm