  • RC0201DR-07412RL
RC0201DR-07412RL
advertisement
Manufacturer No:
RC0201DR-07412RL
HK JDW NO:
898-RC0201DR-07412RL
Datasheet:
RC0201DR-07412RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 412Ohm, 0.05W 1/20W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RC0201DR-07412RL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    412Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height
    254μm
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm