  • RACM150-12S/F
RACM150-12S/F
advertisement
Manufacturer No:
RACM150-12S/F
HK JDW NO:
655-RACM150-12S/F
Package:
Datasheet:
RACM150-12S/F
Description:
Quantity:
In Stock : 15875
Step5Bar-code shipping tag
RACM150-12S/F
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    270g
  • Operating Temperature
    -25°C~80°C With Derating
  • Series
    MEDLINE RACM150 (150W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.44W x 1.94 H 116.8mmx62.0mmx49.2mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Power Rating
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    49.2mm
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X8
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    12.5A
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    12.5A
  • Output Power
    150W
  • Max Output Voltage
    13.2V
  • Min Input Voltage
    85V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    12.5A
  • Max Output Power
    150W
  • Minimum Load Required
    No
  • Min Input Voltage (AC)
    85V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    49.2mm