  • RACF164DJT6K80
RACF164DJT6K80
advertisement
Manufacturer No:
RACF164DJT6K80
HK JDW NO:
762-RACF164DJT6K80
Datasheet:
RACF164DJT6K80
Step5Bar-code shipping tag
RACF164DJT6K80
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm