  • RACF164DJT1K10
RACF164DJT1K10
advertisement
Manufacturer No:
RACF164DJT1K10
HK JDW NO:
762-RACF164DJT1K10
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
RACF164DJT1K10
Step5Bar-code shipping tag
RACF164DJT1K10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RACF
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0612
  • Power Per Element
    62.5mW
  • First Element Resistance
    1100Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm